2024. június 28., péntek

Elizabeth Hoyt – Színlelt szerelem



   A Greycourt család 2


   A Greycourt sorozat második kötetében egy alattomos kényszerházasságban, sötét titkok árnyékában bimbódzik ki a szerelem.




   Az ambiciózus és ravasz Gideon Hawthorne az egész életét annak szentelte, hogy felküzdje magát a legnagyobb nyomorból. Az elmúlt tíz évben Windemere herceg ügyeit intézte, a legveszélyesebb feladatokat is kérdés nélkül hajtotta végre. Most azonban Gideon készen áll arra, hogy kilépjen a herceg szolgálatából, és végre csak a saját üzletével foglalkozzon. Az aljas Windemere azonban még egy utolsó feladatot bíz rá – a jutalom pedig nem más, mint az unokahúga, Messalina Greycourt keze.
   A szellemes és gyönyörű Messalinának minden ujjára jut egy kérő, ezért is döbben meg, amikor a herceg könyörtelenül házasságra kényszeríti Hawthorne-nal. A lány szökést tervez, Gideon pedig alkut ajánl neki, cserébe azért, hogy a nő segít neki bekerülni az előkelő társaságba. A kezdeti harag ellenére azonban Messalina szeme előtt napról napra jobban feltárul a férfi igazi jelleme, és egyre halványul a fejében a szökés terve.



General Press, 2024
Eredeti cím: When a Rogue Meets His Match, 2020





   Mióta megismerkedtem Elizabeth Hoyt Maiden Lane sorozatával (és később a korábban megjelent könyveivel is), minden évben tűkön ülve várom a következő Hoyt könyv magyar nyelvű megjelenését. Talán még J. R. Ward könyveit várom ennyire türelmetlenül – bár vele kapcsolatban az utóbbi időben fenntartásaim vannak.
   Nos, eljött az év fénypontja, kézhez kaptam a könyvet, és az örömben ott volt az üröm is. Két okból is. Az első az, hogy A Greycourt család sorozat első könyve (A bosszú csókja) nekem kicsit bizarr és elvont volt, de reménykedtem, hogy egy közepes indítás után javulnak a dolgok, s ez össze is jött, mert a Színlelt szerelem klasszisokkal jobban tetszett. A második ok, ami elszomorított az volt, hogy ki tudja lesz-e folytatás, s ha igen, akkor mikor, mert a sorozat harmadik részének angol nyelvű megjelenését már többször is elhalasztották a szerző betegsége miatt. Frusztrál, hogy le kell mondanom kedvenc szerzőm írásairól, különösen, hogy a zsánerben fájdalmasan kevés könyv jelenik meg magyar nyelven.

   No, de beszéljünk magáról a könyvről, s kezdeném mindjárt a címmel: Színlelt szerelem – én az eredeti címet egy az egyben lefordítottam volna, s talán még passzolt is volna a történethez: Amikor a gazfickó párjára talál. Fogalmam sincs honnan jött ez a nem igazán kreatív cím/fordítás, mikor ebben a történetben szó sincs színlelt szerelemről. Sehol, egyetlen mondatban, utalásban sem. A főhős ifjonc kora óta szerelmes a számára elérhetetlen hősnőbe. Miért elérhetetlen? Mert a főhős, Gideon Hawthorne, egy verőlegény, aki St. Gilesben (a korabeli London nyomornegyede) kezdte pályafutását, míg Greycourt herceg alkalmazottja nem lett, s bár az eltelt évek alatt mellékállásban üzletember és meglehetősen vagyonos is lett, azért mégiscsak elérhetetlen számára kétes jellemű munkaadójának unokahúga, aki egy ízzig-vérig lady.
   Gideon épp kilépne az elmebeteg herceg szolgálatából, mikor a herceg egyetlen utolsó munkára kéri fel – bár inkább megparancsolja –, aminek fizetsége unokahúga, Messalina Greycourt keze és jelentős hozománya lenne. Gideon pedig belemegy az alkuba, bár nem tetszik neki az, amit a herceg kér (nem mondom meg mit). Abban reménykedik, hogy a házasság olyan ajtókat is megnyit neki, melyek nem csak a társadalmi státuszának tennének jót, hanem az üzletnek is.

   Persze, könnyen rá lehetne sütni az oly divatos "ellenségekből szerelmesek" címkét a történetre, de szó sincs ilyesmiről, hiszen ők ketten nem ellenségek. Gideon évek óta reménytelenül szerelemes a lányba, Messalina számára a férfi pedig semmi több, mint egy újabb akadály a szabadságba vezető úton. Mert Messalina szabadulni akar a hercegi gyámságból, és a maga útját szeretné járni, lehetőleg húgával egyetemben. S ha jól játssza ki a lapjait, akkor ez akár össze is jöhetne neki.
   Szórakoztató volt olvasni a talpig úrinő és a műveletlen tahó pengeváltásait, azt is, ahogy Gideon, a maga józan paraszti eszével nem akarta felfogni, hogy az elit társaság elvár egy bizonyos szintet, kezdve az öltözködéssel és viselkedési szabályokkal, s hogy nem elég egy előnyös házasság céljainak eléréséhez. Nekem szimpatikus volt Gideon a maga darabosságával, Messalina sem volt rossz karakter, csak az utóbbi időben túl sok hozzá hasonló szereplővel találkoztam, s ez lassan már közhelyessé teszi.

   Hogy mi köze van a sorozat előző könyvéhez? Nem sok. Csupán epizodikusan történik említés a korábbi rész szereplőiről, mikor Messalina Freya de Mornay-nak ír (aki – mint tudjuk – már Harlowe herceg felesége és a Bölcs Nők nevű szupertitkos tásaság tagja), segítséget kérve tőle, s teszi ezt azért, mert valamikor ugyanannak a lányneveldének a padjait koptatták. Tehát nem kell ismerni az előző rész történéseit, hogy ennek a könyvnek a cselekménye élvezhető legyen.
   Ugye tudja mindenki, hogy mi lesz a történet vége? Messalina is beleszeret Gideonba, s boldogan élnek míg meg nem halnak, s míg ez megtörténik van némi izgalom és intrika, némi Hoyt írásaira jellemző erotika, cuki kiskutya, és a gonosz természetesen elnyeri büntetését.
   Nem volt tökéletes, de ennek ellenére én kedveltem ezt a történetet, és nagyon szurkolok, hogy a jövőben is olvashassunk Elizabeth Hoyt könyveket.



A sorozat első könyve




   Mostani blogturnénk minden állomásán Elizabeth Hoyt egy-egy sorozatának magyar címét kell összeállítanotok a közreadott, megkevert betűkből – segítség képen a szavak számát jelöljük zárójelben -, majd beírni a rafflecopter megfelelő rubrikájába.

   Figyelem! A válaszok utólag nem módosíthatóak. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő emailre, ellenkező esetben új nyertes sorsolására kerül sor. A kiadó csak magyarországi címre postáz.


(3) AAAÁEEÉDGGyJKLNNNOT



a Rafflecopter giveaway






06.24. – Angelika blogja

06.28. – Betonka szerint a világ

07.02. – Olvasónapló

07.06. – Dreamworld







2024. június 5., szerda

Annabel Monaghan – Nora kilép a forgatókönyvből



   A Next21 igazi nyári limonádéval lepte meg olvasóit, melyet szinte kötelező tartozékként érdemes magunkkal vinni a strandra. Annabel Monaghan romantikus történetében egy kétgyermekes forgatókönyvíró, Nora életébe nyerhetünk betekintést, mely fenekestül felfordul egy filmforgatás és egy jóképű filmsztár jóvoltából. Kukkants be a Blogturné Klub négy bloggerével a történet kulisszái mögé, tarts nyereményjátékunkkal, s ha neked kedvez a szerencse, meg is nyerheted a könyvet a Kiadó felajánlásában!





   Nora életét hamarosan elejétől végéig újra kell írni…
   Nora Hamilton bárkinél jobban ismeri a szerelem képletét. Forgatókönyvíró egy romantikus tévécsatornánál, úgyhogy ez a munkája. Amikor az ingyenélő férje lelép, és egyedül hagyja őt a két gyerekkel, Nora pénzre váltja a házasság csődjét: megírja élete legjobb forgatókönyvét.
   Elképedten értesül, hogy mozifilmet készítenek a forgatókönyvéből, amit ráadásul az eredeti helyszínen, Nora százéves házában forgatnak le. A mihaszna férj szerepét a Bolygó Legszexibb Pasijára, Leo Vance-re osztják, és ezzel Nora élete mindenestül a feje tetejére áll.
   A forgatás végeztével a stáb összepakol, Leót viszont Nora egy fél üveg tequila társaságában a verandán találja. A férfi napi ezer dollárt fizet, ha maradhat még egy hétig. A plusz hétezer dollár kimondottan jól jönne Norának, de nem is ezért egyezik bele, hanem mert látja Leo tekintetében: erre most tényleg szüksége van.
   Egy hét sok vagy kevés? Arra elég, hogy valakibe beleszeress. És arra is, hogy összetörd a szíved.
   A Nora kilép a forgatókönyvből a legjobb fajta szerelmi történet – tele van melegséggel, szellemességgel és bölcsességgel. Nem hiányzik belőle a való világ, ahol dolgozni kell, gyereket nevelni, és minden felnőtt valami csomagot cipel magával. Nora és Leo számára a szerelem nagyobb sztori, mint egy szélesvásznú mozifilm.



Next21, 2024
Eredeti cím: Nora Goes Off Script, 2022



   Általában egy-egy bejegyzés végén szoktam utalni arra, hogy egy könyv tetszet-e vagy sem, vagy valahol a kettő között áll, de nem bírom megállni: én ezt annyira imádtam! Annyira életszagú volt – néhány apró kivétellel –, annyira szép és szórakoztató, hogy nyugodt lélekkel tudom ajánlani azoknak, akik egy szokatlan szerelmi történetet akarnak olvasni, amivel nagyon jó bekuckózni. S még azért is imádtam, mert olyan hívogató leírást adott a háznak és a kertnek, ahol a cselekmény nagy része játszódott, hogy kedvem lett volna azonnal beköltözni.
   A történet hősnője természetesen Nora, egy egyedülálló, két gyermekes anya. Foglalkozását tekintve forgatókönyvíró, s sorozatban gyártja azokat a szirupos rokomokat, melyekhez hasonlókat naphosszat lehet nézni például a Hallmarkon is (tudom, valamikor én is láttam néhányat, de ha egyet-kettőt láttál, akkor az összeset láttad). Nora ebből él, és ebből tartja el a családját, mivel férje egy nárcisztikus pöcs, aki dolgozni nem szeret, viszont az asszony pénzét felesleges luxuscuccokra költeni nagyon is. Míg egy nap szívességet tesz Norának azzal, hogy összeszedi a kacatjait és lelép. Csak úgy, mert neki meg kell találnia önmagát, és szándékában sem áll tartásdíjat fizetni volt feleségének. Hogy gyermekei miből fognak megélni, az már nem az ő gondja

   Természetesen Norát megviseli férje távozása, az írás sem megy igazán, kivéve amikor kiírja magából a dühét, és saját történetét írja meg egy tőle szokatlan stílusú forgatókönyvben. És ez lesz a nagy áttörés, hiszen ügynöke – nagyon okosan – meglátja a forgatókönyvben rejlő lehetőséget és nem a szokott limonádé-gyárnak adja el, hanem neves stúdiókhoz viszi el, amivel Norának sok pénzt keres.
   Hab a tortán, a producerek azt akarják, hogy a film egy részét Nora rég épült házában forgassák, különösen a kerti lakban, amit a nő írásra használt. S hogy a dolgok még jobban fokozódjanak, a férj szerepét Hollywood ügyeletes szívtiprója játsza majd. Így Leo Vance előbb a lakókocsijával költözik Nora udvarára, majd a forgatás végeztével bekönyörgi magát egy hétre a házba is. Mert az ügyeletes szívtipró megcsömörlött és kiégett. Ez a beköltözés pedig elindít valamit kettejük között, hiszen Leo osztozik a verondán töltött napfelkeltékben, részt vesz a gyerekek életében, kritizálja Nora már-már kényszeres napirendjét, fenekestől felforgatva azt minden szinten. Nora pedig reménykedni kezd, hogy talán ez lesz az a kapcsolat, amire alapozhat, ami holtodiglan tart, s ezt hiszi is, meg nem is. Csakhogy a hét eltelik és Leo, ígéretei ellenére, többé nem jelentkezik.

   Ez volt az a pillanat, amikor reménykedni kezdtem, hogy végre egy olyan történet, amiben – akárcsak Nora házasságában – nem lesz happy end, legalább is nem olyan, amilyenre az ember lánya vár, s egy ideig úgy nézett ki, hogy ez be is fog jönni, hiszen egy Oscar kellett ahhoz, hogy Nora és Leo ismét összetalálkozzon. És közben a múlt árnyai is visszajártak kísérteni, mert úgy szép az élet, ha zajlik.
   Szóval, ha valami könnyedet és nagyon szórakoztatót akarsz olvasni egy erős nőről, aki kétszer is fel tud állni a padlótfogás után, akkor tuti ez a te könyved! Én pedig abban reménykedem, hogy nem ez volt az utolsó könyv, amit a szerzőtől olvastam.









   Nyereményjátékunkban maradunk a Next21 kiadványainál. Minden állomáson találtok egy-egy idézetet a kiadó romantikus könyveinek valamelyikéből. A feladatotok, hogy a könyv címét írjátok a Rafflecopter megfelelő sorába. Vadászatra fel!

   Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.



Meleg estéken sokszor beszélgettek és nevetgéltek kint a teraszon, fölöttük a csillagok ragyogtak, alant pedig a tenger nyaldosta a partot. Micsoda csábító élet!

 

 

a Rafflecopter giveaway






06.03. Szembetűnő

06.05. Betonka szerint a világ…

06.07. Olvasónapló

06.09. Pandalány olvas