Oldalak

2022. június 22., szerda

Elizabeth Hoyt – A vágy hercege



   Maiden Lane 12



   Újabb Elizabeth Hoyt sorozat magyar fordítása válik teljessé a napokban, hiszen a General Press Kiadónak hála most kerül a könyvesboltok polcaira a 12. Maiden Lane kötet. A vágy hercege nagyszerű kikapcsolódásnak ígérkezik a történelmi románcok rajongói számára, hiszen a történet egyszerre ígér kalandot és romantikát, kényszerházassággal és némi Szépség és Szörnyeteg felhanggal fűszerezve.




   A kifinomult, kedves és intelligens Lady Iris Jordan a rettegett bűnszervezet, a Káosz Urainak fogságába esik. A szabadulásához a segítség pedig onnan érkezik, ahonnan a legkevésbé sem várná. Dyemore hercegének legfontosabb célja, hogy beépüljön a Káosz Urai közé, és belülről pusztítsa el a szervezetet. Nincs ínyére, hogy az értékes idejét hölgyek megmentésével töltse. Most azonban, hogy a nagyurak mindkettőjüket meg akarják ölni, úgy gondolja, az lenne a legbölcsebb, ha feleségül venné Lady Jordant. Azzal azonban nem számol, hogy a végső szabaduláshoz nemcsak a gonosztevőkkel, hanem a saját démonjaival is meg kell küzdenie.


   General Press, 2022
   Eredeti cím: Duke of Desire, 2017






   Soha nem titkoltam mennyire kedvelem a történelmi romantikus könyveket és Elizabeth Hoyt neve különösen kedves a számomra, hiszen a Maiden Lane sorozata örökkön örökké a szívem csücskében lesz. Ezért is vagyok szomorú, hogy véget ért ez az izgalmas, fordulatokban és érzékiségben bővelkedő sorozat. Hoyt minden könyvét szeretem, hiszen a Maiden Lane-en kívül két sorozata is megjelent már korábban magyar nyelven is, de nekem ez az abszolút kedvenc, ezért olyan nehéz búcsút mondani ennek a színes világnak, mely olyan remekül vegyítette a 18. század Angliájának arisztokráciáját és londoni nyomornegyedét.
   Tizenkettedik rész – még kimondani/leírni is sok, de egyetlen rész sem volt gyengébb, nem volt unalmas, s míg más (akár rövidebb) sorozatok esetében egy idő után már kiszámítható volt, sablonossá váltak a dolgok, Hoyt soha, egyetlen pillanatig sem engedte, hogy a figyelmem lankadjon.
   Ahhoz, hogy A vágy hercege cselekménye élvezhető legyen, nem kell ismerni a sorozat előző könyveinek történéseit (de kár kihagyni őket). Mindegyik önálló történetként is megállja a helyét, bár itt-ott kapcsolódnak egymáshoz. S aki már olvasta a sorozat előző részét, annak a két főhős is némileg ismerős, hisz mellékszereplőkként már megjelentek a cselekmény során.

   Hogy milyen volt ez a történet? Mint általában Hoyt írásai: pörgős, izgalmas, érzéki. Viszont különbözött abban, hogy míg eddig csak sejtette mennyire dekadensek a Káosz Urai tagjai, most viszont explicít példákat kaptam a brutalitásukból, szexuális devianciájukból, s bátran ki merem jelenteni, hogy az urak egy egész pszichiátriai klínikának adtak volna munkát úgy harminc évig.
   Kedveltem a főszereplőket is. Lady Irisről már az előző részben tudni lehetett, hogy talpraesett nő és nem egy törékeny virágszál. Elrablásakor képes kiszabadítójára pisztolyt fogni, mi több, még a ravaszt is meghúzza, hogy utána odaadóan ápolja. Kicsit önfejű, kicsit ellentmondásos a viselkedése, de mindenképpen két lábbal jár a földön. S akkor ott van partnernek Dyemore hercege, aki szinte a semmiből tűnt fel, és akit mindenki csak szörnyetegként emleget az arcát kettészelő sebhely miatt, s aki a Káosz Urai korábbi vezetőjének fia. Természetesen mindenki azt várja, hogy visszatérésének célja a romlott társaság vezetésének átvétele, viszont neki egyetlen vágya van: eltörölni a föld színéről mindent, ami ezzel kapcsolatos. Tele van gyűlölettel, bosszúvággyal és csak a célt látja maga előtt, akkor is, ha ez az életébe kerülhet.

   Más sorozatok esetében nagyon gyakran előfordult, hogy a záró kötet kicsit langyosabb, a nagy, mindenre kiterjedő boldog végkifejletre koncentrál, feltűnnek a korábbi részek főhősei is valamilyen össznépi alkalomból. Ez itt teljesen hiányzik, mert csupán Kyle hercege jelenik meg epizódikusan, hiszen az előző részben ő volt az, aki a Káosz Urait üldözte, s feltételezései szerint sikerült is felszámolnia őket – mekkorát tévedett! Ez itt kizárólag Lady Iris és Dyemore hercegének szerelmi története, s a Káosz Urain kívül nincs benne hely senki másnak.
   Nyilvánvalóan kedveltem a történetet, s szívesen tovább olvastam volna, akár ezt, akár egy újabb Maiden Lane történetet. Egy biztos, ez nem finom lelkű hölgyeknek való olvasmány, mert a szerelmi történeten és erotikán túl brutális őszinteséggel ábrázolja mindazt, amit a Káosz Urai képviselnek. Hoyt ismét bebizonyította, hogy egy sorozat sokadik részében is lehet újat, meghökkentőt, felkavarót alkotni.
   Bár számos kiegészítő novellája-szösszenete van, melyeket kétlem, hogy valaha is olvashatunk magyar nyelven, ennek a sorozatnak vége. De nagyon szurkolok, hogy jövőre egy újabb Hoyt sorozattal ismerkedhessem meg.



Kapcsolódó bejegyzések


A sötétség hercege (Maiden Lane 6)


Szívembe zárva (Maiden Lane 8)

Édes csábító (Maiden Lane 9)

A bűn hercege (Maiden Lane 10)

A gyönyör hercege (Maiden Lane 11)






   Minden állomáson egy-egy betű halmot találtok. A betűket helyes sorrendbe rendezve egy-egy, a General Press gondozásában idén megjelenő történelmi románc írónőjének neve olvasható össze. A feladat tehát a szerző teljes nevének beírása a rafflecopter megfelelő sorába.

   Figyelem! A válaszok utólag nem módosíthatóak. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő emailre, ellenkező esetben új nyertes sorsolására kerül sor. A kiadó csak magyarországi címre postáz.



AAIO CCCMMNRTY

 

a Rafflecopter giveaway







06.20. – Angelika blogja
06.22. – Betonka szerint a világ
06.24. – Könyvvilág
06.26. – Dreamworld
06.28. – Olvasónapló


2022. június 4., szombat

Helena Hunting – Költözz az ágyamba

 

   Shacking Up 1


   A Maxim Könyvkiadónál jelent meg Helena Hunting új regénye Költözz az ágyamba címmel. A Shacking up sorozat első részében Bancroft Mills hotellánc örökös és az éppen munkanélküli Ruby Scott nem hétköznapi találkozásából alakuló romantikus szerelemről olvashatunk jó adag erotikával fűszerezve. Kövesd végig a blogturné állomásait, és ha szerencséd lesz meg is nyerheted a kiadó által felajánlott nyereménykönyvet!




   Rubynak se munkája, se lakása, se magánélete nincs, ám úgy tűnik, mindez egy csapásra megváltozhat, amikor beköltözik Bane luxuslakásába, hogy gondozza az egzotikus állatait. Ruby Scott hónapok óta késik a lakbérrel, és képtelen normális munkát találni. De ekkor jön egy meghallgatás, ami mindent megváltoztathat! A nagy áttörés helyett azonban megbetegszik, és a lehető legmegalázóbb módon járatja le magát. És mindez egy rejtélyes, jóképű srác miatt történik, aki az előző este megcsókolta. Szerencsére a barátnője egy tökéletesnek tűnő megoldással áll elő: egy hihetetlen munkalehetőséggel. Rubynak be kell költöznie a hotelmágnás, Bancroft Mills luxuslakásába, amíg ő elutazik, és gondoznia kell egzotikus háziállatait. De amikor a frissen hajléktalanná vált Ruby először találkozik jövendő munkaadójával, kiderül, hogy Bane ugyanaz a srác, aki miatt beteg lett. Amikor Bane rájön, hogy mekkora bajt okozott Rubynak, felajánlja neki, hogy költözzön hozzá, és gondozza az állatait, egészen addig, amíg rendbe nem jön az élete.



   Maxim, 2022
   Eredeti cím: Shacking Up, 2017





   Durván másfél évvel ezelőtt találkoztam először Helena Hunting nevével, amikor a Maxim Kiadó Passion válogatásában megjelent a Shacking Up sorozatának harmadik része. Emlékszem, hogy annak idelyén közösségi oldalakon nagy volt a felháborodás, mert miféle dolog az, hogy egy sorozatot a harmadik részével kezdünk? Gond szál sem, mert a sorozat részei önálló történetek, és még nyomokban sincs közük egymáshoz. Komolyan. Sem egy már ismerős karakter, amelyik feltűnt volna már valahol, sem a helyszín, abszolút semmi.
   Bevallom, a szerző előző könyvéért nem különösebben rajongtam. Kéretik nem félreérteni: nem rossz, sőt! Csak valahogy nem volt az a fajta történet, amitől jött volna nekem az a bizonyos “wow” érzés. Ahhoz képest a Költözz az ágyamba sokkal jobban tetszett, mert valahogy könnyedebb volt, szórakoztatóbb, bolondosabb. S annak ellenére, hogy ugyebár ez egy érzéki könyveknek szánt sorozat keretében jelent meg (ugyebár a kiadó Passion válogatása), nem kizárólag lepedőszaggatásról szólt, hanem volt egy szép kerek történet, amit akár el is hihettem volna ha… de erről később.
   Nos, első sorban van egy nagyon szimpatikus hősnő: Ruby Scott. Hogy miért volt nekem szimpi? Azért, mert gazdag lány létére nem a könnyebb útat választotta, azaz nem hajolt meg apja akarata előtt és tanulmányai elvégzése után a családi bizniszben kezdi meg felfele lépegetését a szamárlétrán, hanem követte az álmát. Ruby ugyanis színésznő szeretne lenni, bár eddig a nagy áttörés elkerülte.

   A történet elején Ruby épp a mélyponton van: se állása, se lakása, se pénze, mert apja megvonta a támogatását, arra számítva, hogy ezzel lányát majd hazatérésre bírja. S mivel anyagilag a padlón van, barátnője puccos eljegyzési partiján épp betáraz az ennivalóból későbbre is. Ismerős valakinek az ilyesmi? Mert nekem igen, találkoztam már ilyen fazonokkal, akik mellesleg nem azért pakolgattak otthonra, mert rászorultak, mint a hősnő, hanem csupán azért mert megtehették. S ezen a bulin csókolja meg egy teljesen ismeretlen pasi, aki a félhomályos folyósón összetéveszti valakivel. A vírus és nyálcsere következtében Ruby másnap szégyenletesen teljesít a meghallgatáson, ez pedig durva mellényúlás volt, mert nincs az az influenzavírus (még - szerencsére!), ami a fertőzést követő 12 órán belül így a padlóhoz vágja az ember lányát.
   Nem mondanám, hogy meglepett, amikor Ruby pont annak a férfinak a lakására és háziállataira készül vigyázni, aki miatt bukta a meghallgatását. Ilyen a fikció ördöge. S az sem fog senkit meglepni, hogy a történet végére összejönnek, mert ez egy romantikus történet, biztosítva van a boldog végkifejlet.

   Elismerem, hogy nekem bejött a főhős is. Exsportoló, aki a család szállodabizniszében gályázik, nem egy magától elszállt gazdag ficsúr, és nincsenek lelki bajai sem, tehát ez a történet mellőzi a tömény lelki mizériát, s milyen jó ez! Amiben még különbözik a sablonos karakterektől, azok a háziállatai. Ugyanis Bancroft Millsnek (a történetben többnyire Bane-ként szerepel) nem aranyos kutyusa van, és egy alomnyi bolyhos kiscicája sem, hanem egy illegalitásban lévő, Franceska nevű vadászgörénye és egy Picúr névre hallgató tarantulája. Mondjuk a tarantula nem, de Franceska rendesen feldobja a könyv hangulatát, bár sosem értettem, hogy miért kell vadállatokat házikedvencként tartani.
   A két főhős között sistereg a kémia, de ennek ellenére a kapcsolatuk lassan bontakozik ki, tehát senki ne várjon dühöngő erotikára és szenvedélyes lepedőszaggatásra mindjárt az elején. Engem kimondottan szórakoztatott, ahogyan sután egymást kerülgetik, a kis bizonytalankodások, mert nem tudják mire várjanak a másiktól, és természetesen a félreértések, melyek még bonyolultabbá teszik kettejük viszonyát. Igen, a hősnő beköltözik a pasi ágyába (erre utal a könyv címe is), csakhogy a pasi épp nincs benne, hanem sokezer kilométerre tartózkodik.
   Összességében kedveltem a történetet, feldobott, megmosolyogtatott, mert egy könnyed, bolondos sztori kedvelhető karakterekkel és egy huncut görénylánnyal.


Kapcsolódó bejegyzés





   Főhősünk Bancroft Mills hotellánc örökös, ez a tény inspirálta a játékunkat. Minden állomáson híres szálloda márkaneveket kevertünk össze, helyes sorrendbe rakva írjátok be a nevet a rafflecopter doboz megfelelő sorába. Pl: Hilton
   Az értesítő levél megküldése után a nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésre válaszolni az e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz!


rFuo sasenSo


a Rafflecopter giveaway






Blogturné Klub

06.02 Kelly és Lupi olvas

06.04 Betonka szerint a világ...

06.06 Angelika blogja