A Maxim Könyvkiadónál jelent meg Helena Hunting új regénye: Legyél a kalandom! címmel. A Shacking up sorozat második részében a friss házasként rögtön megcsalás áldozatává vált menyasszony, Amelie Whitfield és az őt védelmező régi ismerős, Lexington Mills hotellánc örökös viharosan alakuló kapcsolatáról olvashatunk jó adag erotikával fűszerezve. Kövesd végig a blogturné állomásait, játssz velünk, és ha szerencséd lesz meg is nyerheted a kiadó által felajánlott nyereménykönyvet!
Amalie Whitfield maga a megtestesült piruló menyasszony az esküvői fogadásán – csak épp nem örömében pirul. Ugyanis ahelyett, hogy kinyilatkoztatná sírig tartó szerelmét, újdonsült férje Amalie és az összes vendégük füle hallatára éppen valaki mással kéjeleg. Amie-nek tehát minden oka megvan rá, hogy kiboruljon. Pillanatnyi elmezavarában ráveti magát az első pasira, aki az útjába kerül, a férfinak azonban esze ágában sincs a bosszú eszközévé válni.
Miután más vágya sincs, mint hogy megmeneküljön az esküvőt követő dráma elől, Amalie úgy dönt, hogy egyedül utazik el a nászútjára. A repülőn azonban kénytelen szembesülni azzal, hogy a férfi, aki visszautasította őt az esküvőn, szintén ugyanarra az aprócska szigetre tart munkaügyben. Amalienak lehetne több esze is annál, mint hogy újra próbálkozik, de egyszerűen képtelen türtőztetni magát. A férfi pedig ezúttal nem áll ellen neki. És bár megegyeztek abban, hogy ami a szigeten történik, az a szigeten is marad, egyikük sem tagadhatja, hogy a testi vágynál több köti össze őket.
Telve szórakoztatóan botrányos helyzetekkel és annyi szexuális kémiával, amennyivel akár egy repülő is eljuthat New Yorkból Bora Borára, a Legyél a kalandom! a szerző legújabb, hangosan nevetős, romantikus vígjátéka a Piszkosul akarlak és a Költözz az ágyamba! után.
Maxim, 2023
Eredeti cím: Hooking up, 2017
Juhéé! Egyenesbe jöttünk a Shacking Up sorozat részeivel, s igazándiból nem is értem miért kellett sorozatnak nevezni a már megjelent három részt, mert lényegében semmi közük egymáshoz, mert önálló történetek. Okés, ebben a történetben futólag előfordulnak az előző rész szereplői is (Francesca, az illegális görény gazdái), mert a férfi főhős egy Mills-fiú, de mindössze ennyi, semmi további kapcsolódás.
Indulásból azt is el szeretném mondani, hogy én ezt a történetet még viccesnek sem találtam, hangosan nevetős vígjátéknak meg aztán végképp nem, bár elképzelhető, hogy vannak olyan emberek, akik kitűnően szórakoznak mások nyomorán, elvégre a káröröm majdnem olyan jó, mint egy orgazmus. S ha már az orgazmust emlegettem, akkor azt is elmondanám, hogy az eddig megjelent Helena Hunting könyvek közül eddig ez a legerotikusabb, sőt, azt is ki merem jelenteni, hogy ha kiiktatnánk a lepedőszaggatást, akkor lényegesen megrövidülne az egész. .
Mit kedveltem a történetben? Hogy nincsenek benne egyértelműen pozitív karakterek. Van ugyan egy „szerelmi” háromszög két férfi és egy nő között (ne örülj, nem lesz „édes hármas” szexjelenet a történetben), de nem tudnám határozottan állítani azt, hogy akkor most ki a jófiú az egész sztoriban. Mondjuk úgy, Lex egy-két fokkal jobb mint Armstrong, mert tisztába van azzal, hogy a kettetük közötti ostoba rivalizálás már minden határon túlment. Lex és Armstrong közeli rokonok és szinte egész életük a rivalizálással, egymás szívatásával telt el.
Kedveltem-e a hősnőt? Nem. Kicsit ostobácska, önbizalomhiányos nő, aki még mindig a szüleinek akar megfelelni. Inkább homokba dugja a fejét és nem néz szembe a nyilvánvalóval, ami Armstrongot illeti, csakhogy végre jó pontot szerezzen a szüleinél. Komolyan, mennyire kell hülyének lenni, hogy egy teljesen ismeretlen fazon szavait készpénznek vedd?
Valahogy nem passzolt Amie kettőssége sem, mert túl meredek. Tehát van a jókislány Amie, aki a szüleinek akar megfelelni és kifordul önmagából, hogy ezt elérje, és van az „Anarchia Amie”, az aki ő valójában, az összes ballépésével, rossz döntésével, vakmerőségével és heves vérmérsékletével. Kár, hogy ebből nem sok látszik akkor, amikor az esüvői fogadáson friss férje orális élményeit kellene megtorolni. Ami pedig a repültéri szexjáték-bőröndös jelenetet illeti, hát az inkább kínos volt, mint vicces. És Amie szexuális túlfűtöttsége is kínos. Igen, tudtam, milyen stílusban ír Hunting és mekkora hangsúlyt fektet az erotikára, de nekem ez eggyel több volt, mint kellett volna.
Ami a történet érzéki mércéjét illeti, hát az nagyon magasan van, bár a bőröndnyi szexjáték után egészen konvencionális volt a szex Lex és Amie között. Az erotika rajongói nagyon kedvelni fogják a történetet, mert a mennyiséggel itt nem lesz baj.
Annak elenére, hogy nem ájultam el a szereplőktől, ez egy meglehetősen érdekesen felépített történet, mert ugye az ember lánya az esküvői harangokra vár a romantikus sztori végén. Itt az esküvői harangok mindját az elején megszólalnak, csak nem a megfelelő férfival – mellesleg Armstrong akkora szemétláda, amilyent ritkán látni. Pozitívumként említeném meg azt is, hogy ez nem egy instant szerelmi történet. Igen, megvan a vonzódás Amie és Lexington között, és nem csak a testiségre gondolok, de a szerző időt ad, hogy ez az érzelem nőjön, kibontakozzon, s közben megoldódjanak Amie problémái is.
Egzotikus helyszínekben sincs hiány, mert ki ne szeretne bár egyszer Bora Borára utazni (majd ha nyertek a lottón!), s bár nyafogtam itt eleget, hogy nem tetszett ez, nem tetszett az, összeségében ez egy könnyen olvasható történet, kikapcsol és nem kell túl sokat filózni rajta. Ez a történet több, mint egy kaland.
Több Helena Hunting:
Piszkosul akarlak (Shaking Up 3)
Költözz az ágyamba (Shaking Up 1)
A regény nagy része Bora Bora szigetén játszódik, a kérdéseink is ehhez kapcsolódnak. Minden állomáson találtok egy állítást a szigetről, döntsétek el, hogy igaz vagy hamis! A válaszotokat írjátok be a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Az értesítő levél megküldése után a nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésre válaszolni az e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz!
Az egyedi és értékes fekete gyöngyök kizárólag Bora Borán találhatók. Mivel rendkívül ritkák, egy fekete gyöngyökből álló nyaklánc ára elérheti az 50 ezer dollárt is.
Blogturné Klub
05.16 Kelly és Lupi olvas
05.18 Angelika blogja
05.20 Betonka szerint a világ...