Oldalak

2016. április 30., szombat

Abbi Glines - A sorsom

A végzetem sorozat 2


Pagan Moore számára semmi sem egyszerű. Lelkeket lát, és a pasija, Dank maga a Halál. Miután szerelmét megmentette attól, hogy az örökkévalóságig a Pokolban ragadjon, azt hitte, a dolgok visszatérnek a normális kerékvágásba. De tévedett.
A női szívek megdobbantója, az iskolai hátvéd, Leif Montgomery eltűnt. Amíg a város beleőrül az aggodalomba, Pagan más okokból lesz idegroncs. Úgy tűnik, hogy Leif nem egy átlagos tinédzser, még csak nem is ember. Neki nincsen lelke. 
Dank már a kezdetektől tudta Leif titkát, de nem kezdett el aggódni egyetlen lelketlen teremtmény miatt. Azonban most tudatosul benne, hogy mekkora hibát követett el.
Pagan lelkét már születésekor megjelölték, kielégítve ezzel egy olyan sötét erőt, amit a Halál meg sem közelít. Dank tudja, Pagan lelkének megmentése nem lesz könnyű, de a lány az övé, azt pedig már bebizonyították, hogy akár meg is tagadja a Mennyet azért, hogy vele maradhasson. Így, ha most a Pokol akar belőle egy darabot, nem jelenthet problémát…

Maxim, 2016
Eredeti mű: Abbi Glines – Predestined, 2012

Egy olyan sorozat második része, aminek az első könyvét nem olvastam. A folytatásait sem fogom. Ebbe is kizárólag azért fogtam bele, mert két, általam nagyra becsült hölgy lélegzet-visszafojtva várta a megjelenését - a könyvet különben egyiküktől kaptam kölcsön olvasás céljából… de hát ízlések és pofonok
Ez nagyon nem az én világom. Felesleges elmondani, hogy ifjúsági és fantasy, akik ismerik Abbi Glines könyveit ezt pontosan tudják… ezek szerint mindenki, csak én nem.
Kedves kis történet arról, hogy anno a leányzó megbetegedett és életének megmentése érdekében az anyukája odaígéri lelkét a vudu-király fiának – illetve ő nem is emlékszik, hogy megtette volna, neki csak a gyermeke gyógyulása volt fontos. Csakhogy a kislányból nagylány lesz és nem a vudu-király fiába lesz szerelmes, hanem a Halálba, és innen a bonyodalom.
Annyit azért elmondanék, ha én tudom, hogy egyetlen magzatom épp a Halállal randizgat, akkor tuti nem palacsintát sütögetek vele békésen a konyhámban (mármint a Halállal együtt), hanem minimum sikítófrászt kapok és gyorsan rászokom az antidepresszánsokra. De hát ez természetesen fikció, ez nem történik meg… s ha mégis, akkor annak a párhúzamos dimenziónak nem szeretnék része lenni.
A történetet néhány óra alatt el lehet olvasni, ne tévesszen meg a könyv vastagsága (szinte 300 oldal) – jó nagy lapszélek és jó szellős sorközök… teljen a papír és óvjuk a természetet.


A sorozat első része: A végzetem
és angol eredetije: Existence










További részek, egyelőre angol nyelven:

2.5 Leif - novella

3 Ceasless

2016. április 28., csütörtök

Emily Griffin - Láthatatlan kötelék

A harminchat éves Marian élete látszólag maga a tökély, és erről nemcsak a környezetét, de magát is sikerült meggyőznie. Egy sikeres tévésorozat producereként áloméletet él New Yorkban, gazdag és befolyásos vőlegénye mellett. Azonban egy este elegáns lakásának küszöbén ott áll egy kamaszlány: Kirby. Azért jött, hogy megismerje az édesanyját. Marian tökéletesnek látszó világa fenekestül felfordul. Szembesülnie kell a tizennyolc éve eltemetett titokkal, szembe kell néznie azzal, amit el akart felejteni.
Miközben Marian lassan megismeri a lányát, Kirbyt, ráeszmél, hogy élete egyáltalán nincs sínen: hogy változtatnia kell, azt kell tennie, amit a szíve diktál. Eközben Kirby, aki bár a fejébe vette, hogy felkutatja vér szerinti szüleit, megtapasztal egy, az övétől eltérő, teljesen más, izgalmas világot, és rájön, hol az igazi otthona. Lélekmelegítő, ámde izgalmas fordulatokkal teli történet arról, mi az igaz szerelem, mit jelent a hovatartozás és a láthatatlan kötelék.

Tericum, 2014
Eredeti mű: Emily Griffin – Where We Belong, St. Martin’s, London, 2012

Első könyvem az írónőtől… rosszul mondom: az első amit végig is olvastam, mert néhány hónapja próbálkoztam a Zűr van babám! cíművel is, de még az első fejezet vége előtt abba is hagytam. Majd, egyszer mikor sok időm és hangulatom lesz, újra megpróbálkozom vele.
Most persze valami szépet és okosat kellene írnom, de passz! Tegnapelőtt éjjel fejeztem be, de azóta sincs fogalmam, hogy mit gondoljak erről a könyvről. Azt, hogy egy közhelyekkel teli nyálas történet, amiből tizenkettő egy tucat? Vagy, hogy egy kényes témát feszegető, egyedi megoldásokat felvonultató remekmű? Mert, ugye, mindkét meghatározás mellett és ellen is szólnak érvek… Majd elolvasod – ha el – és eldöntöd te magadnak, hogy mit gondolj róla, mert ízlések és pofonok...
Két történetet ismerünk meg: Marianét és Kirby-ét, ezek párhúzamosan futnak és időnként összefonódnak, mert ugye, Marian és Kirby anya és lánya. Eddig minden tiszta, csakhogy anya és lánya nem ismeri egymást, hiszen a 18 éves Marian terhes marad rosszfiú barátjától és nagy titokban örökbe adja az újszülöttet, mert nem fér bele a saját eljövendő életéről kialakított képbe – s ha őszinte akarok lenni a gyermeke apja sem fér bele a képbe. Vagyonos, ismert, karrierista nő lesz belőle megfelelő kapcsolatokkal, megfelelő baráttal. Tizennyolc év múltán, pedig lánya becsenget hozzá: helló anyu, jöttem, hogy megismerjelek.
Kirby pont ugyanolyan, mint minden más tizenéves, úgy is viselkedik, bár van benne egy megfelelési, bizonyítási kényszer. Tudja, hogy örökbe van fogadva és soha nem foglalkoztatta a vér szerinti szüleinek személye (mondja az írónő), amíg egy iskolai foglalkozáson egy osztálytárs fel nem piszkálja… és amíg meg nem hallja nevelőszüleinek beszélgetését, miszerint azért viselkedik úgy ahogy, mert ki tudja kik a szülei és mit hoz magával onnan… No, nálam ez az emberi hülyeség kiverte a biztosítékot. Magaddal hozod a szemed színét, a hajad színét, anatómiai és fiziológiai felépítésed, a genetikailag öröklődő domináns és recesszív mutációkat és ezer más dolgot, de a személyiségedet, ami meghatározza a viselkedést nem. Arra csak hajlamot hozol és az leszel, akivé a környezeted hatására formálódsz. De lépjünk túl ezen a zárójelen, a leányzó felkerekedett, hogy felkutassa vér szerinti szüleit, meg is találja őket és akkor ott van a bizarr helyzet amikor van két családja, az egyik végre magának szeretné, a másik pedig állandóan attól fél, hogy elveszítik a vér szerinti család javára.
A végkifejlet az iskolai záróünnepély… vér szerinti család, fogadott család együtt ünnepel. Lehet másoknak ez könnyeket csal a szemébe, hogy milyen nagyszerű megoldás, nekem a történet itt elment burleszkbe.
Vannak mellékszálak is, rokonok, ismerősök hogyan viszonyulnak a történtekhez, de ez nem befolyásolja a cselekményt, csak képet mutat a társadalom előítéletességéről és arról a természetes tényről, hogy mindig, mindenki jobban tudja mit kell, vagy kellett volna tenni az adott helyzetben.
Természetesen több van a könyvben, mint amit én ide lefirkantottam, de ha elmesélem az egészet, akkor a legkisebb késztetést sem érzed majd az olvasásra, mert minek… Olyan akciós történet, kettő az egyben: ifjúsági is, meg felnőtteknek való is. Nem hinném, hogy a közeli jövőben az írónő egy másik könyvével is megpróbálkozom.


2016. április 26., kedd

Federica Bosco - A szerelem különös súlya

„A szerelem egyszer csak véget ér, és kész. Csak úgy, egy szerda este, mindenféle előzetes értesítés nélkül. Mit teszel? Elhagyod? Valódi ok nélkül?" 
Francesca házassága megfeneklett. Pedig az örök optimista Edo igazi mintaférj, sosem veszekszik, mindent eltűr, szolgálatkész és bosszantóan mosolygós. Francesca számára mindez elviselhetetlen. Éjjelente cupcake-sütögetésbe menekül, nappal az előléptetéséért gürcöl egy könyvkiadóban.
Főnöke, a hatalmas egóval megáldott Bigazzi azóta hajszolja a világraszóló sikert, mióta lemaradt A szürke ötven árnyalatának kiadási jogáról. Mr. Big éppen Francescát bízza meg a feladattal, hogy bestsellert írasson Leonardo Calamandreivel, a cinikus, minden hájjal megkent szépfiúval, akiért rajonganak a nők. Nem úgy Francesca, aki meglátja a sérült kisfiút a magabiztos pasi álarca mögött, és elhatározza, hogy vagy beleszeret, vagy megöli… 
A szerelem különös súlya az élet meghatározhatatlan mérőszámairól szól; hol kezdődik a szerelem, és mennyire gyorsan múlik el, milyen hőfokon kell benne égni, és mikortól ég a körmünkre.

Libri, 2016
Eredeti mű: Federica Bosco – Il peso specifico dell'amore, Mondadori, 2015

Az első könyvem az írónőtől, minden bizonnyal nem lesz az utolsó. Lehet már olvastad a Szerelmem egy angyal trilógiáját (1. Szerelmem egy angyal, 2. Vigyázz rám, angyal, 3. Maradj velem, angyal), én kihagytam, mert ifjúsági és ugye “anzsalkás”.
Kezdeném azzal, hogy nem lenne rossz, ha az aki a könyv fülszövegét írja magát a könyvet is elolvasná: Francesca és Edoardo nem házasok, soha nem is voltak és még szóba sem került közöttük a házasság, míg Edoardo enyhén szólva szekáns és rosszindulatú anyja be nem dobja zsarolásként az ötletet – részlet-kérdés, de akkor is....
Nem letehetetlen könyv, mégis határozottan jó, DE!! kellő hangulatban kell lenned hozzá, mert nem könnyű olvasmány, nem is egy pergő eseményű valami. A főhősnő egy könyvkiadóban dolgozik, ott tölti ideje legnagyobb részét – tehát betekintést kapunk a könyvkiadás zűrös világába is –, de ezen túl szembesül ő is, mi is, a kérdéssel, hogy mi van ha a kapcsolatból, házasságból elmúlik a rózsaszínű köd, maradnak a szürke hétköznapok, a megszokás és rájösz, hogy a csodálatos, gondoskodó partnered tulajdonképpen egy unalmas fickó, aki még mindig nem tudta elvágni a köldökzsinórját – már inkább a bátyád, mint a partnered, nem is emlékszel mikor szexeltetek utoljára… vagy a férjed egy brutális, erőszakos fráter, aki a válás után is pokollá teszi az életed, sőt akkor igazán! Mi van akkor, ha kiderül, hogy a szüleid házassága, amit boldogság etalonjának tartottál, egy nagy porhintés? Mi van, ha jön valaki, aki felráz a fásultságból, az unalomból és megcsillantja előtted a lehetőséget, hogy ismét élni kezdj?
Hogy mászol ki ebből? Kimászol-e egyáltalán, vagy homokba dugod a fejed?
    Minden szerelmi, párkapcsolati mizéria mellett azért van humora is a könyvenek, de nem egy habos-babos könnyű témát lobogtató regény. Nálam a "figyelemre méltó" kategóriába tartozik, de hát ízlések és pofonok...


" ...És ezt nem mondják el a filmekben vagy a könyvekben, mert mindez azután történik, hogy lemegy a végefőcím. Mert az igazság az, hogy utólag Richard Gere mindig felhánytorgatta Julia Robertsnek, hogy a Sunset Boulevard-on strichelt, és Julia Robertsnek már tíz perc múlva piszkosul elege lett abból, hogy Hugh Granttel fagyoskodjon azon a rohadt padon a Notting Hillben, továbbá megint csak Richard Gere sose bocsátotta meg Susan Sarandonnak, hogy miatta kellett lemondania a táncórákról Jennifer Lopezzel!
Mert az élet ilyen, hepiend, az nincs, csak end van, és annyi."

Federica Bosco - A szerelem különös súlya, Libri, 2016

2016. április 23., szombat

Susan Elizabeth Pillips - Chicago Stars sorozat

Mióta valamennyi idővel ezelőtt, ismerősök unszolására, sikerült legyőznőm a Luxusmucus okozta mély utálatomat és elolvastam egy másik könyvet SEP-től, megkedveltem az írásait - ha olyan a hangulatom.
Amikor fáradt vagy és valami olyasmi kell, amin nem kell sokat filózni, ami kikapcsol, megmosolyogtat, esetleg még meg is nevettet, akkor elő lehet venni egy Susan Elizabeth Phillips könyvet – a Luxuscuncimókust ne, amiatt három évig bojkottáltam az írónő könyveit.
A lényeg az, hogy két hónap alatt letekertem a Chicago Stars sorozat mind a hét magyarul megjelent részét. Azért kellett két hónap, mert közben egy rakat más könyvet kiolvastam és nem is szeretem sokrészes sorozatok darabjait gyors egymásutánjában olvasni. Ami azt illeti, angolul sincs több belőle, mert a sorozat nyolcadik részének várható megjelenése 2016 augusztus. Magyarul majd... egyszer... talán...
Tulajdoképpen nem is akartam írni erről a sorozatról. Minek? Rajtam kívül már minden érdekelt olvasta, de tegnap bekukkantottam annak a kiadónak a Facebook oldalára, aki az írónő könyveit Magyarországon kiadta. Victoria Kiadó, most az oldal neve Vicky könyvei (ez nem a reklám helye!!!), és mit látnak szemeim! Olvasói érdeklődésre válaszolva írja Vicky könyvei, hogy elképzelhetően májusban indulnak – a Victoria Kiadó ellen csődeljárás folyt tavaly –, pontosan nem értettem, hogy új kiadóval vagy sem, DE! valami lesz és folytatni fogják nemcsak Susan Elizabeth Phillips könyveinek magyar kiadását, hanem Nicole Jordan és Celeste Bradley sorozatait is. Valamennyiért síránkoztam egy régebbi bejegyzésben... például itt
Visszatérve a Chicago Stars sorozatra, sportolókról szól – amerikai foci –, de nem csak, hanem mindennel ami a profi sporthoz kapcsolódik. Van benne humor, szerelem, itt-ott egy kis erotika is, és nem kell a körmöd rágnod, hogy ki a baltás gyilkos. Egyes részek jobban tetszettek, mások kevésbé, például számomra a második volt a leggyengébb, azon rendesen szenvedtem, a felétől kicsit beindult a történet és nálam is a lapozás.
Ha mégsem olvastad volna és kedvet kaptál, akkor ajánlatos sorba venni a részeket, mert bár nincs függő végük, valamelyik következő kötet szepelői vagy történései kapcsolódhatnak egy-egy előzőhöz. És lényegében ez az egész nagy körítés azért volt, hogy elmondhassam a jó hírt: a Victoria Kiadó, vagy az ami az utódja lesz, hamarosan ismét akcióba lép. (ide képzelj el egy széles vigyort)

1.      Csak Te kellesz!


Egy buta liba, akinek saját futballcsapata van? Na, ne… De igen! Susan Elizabeth Phillips pontosan ebből az alaphelyzetből indítja boszorkányosan megírt romantikus regényét.
Phoebe Somerville éppen az a fajta nő, akiről minden férfi sóvárogva álmodik. A szexis idomokhoz borotvaéles ész is tartozik. Édesapjával sohasem volt felhőtlen a viszonya, ezért a furcsa végrendelet sem éri váratlanul. A Chicago Starst, az NFL egyik futballcsapatát örökli – legalábbis hat hónapra… 
Ha a bajnokság során sikerül eljutniuk a döntőig, megtarthatja a csapatot, ha nem, a tulajdonjog átszáll Reed Chandlerre, gyűlölt unokatestvérére.
A Szeles Város azonban nem készült fel Phoebere, a lépten-nyomon botrányokat kavaró, a feltűnőbbnél is feltűnőbb New York-i jelenségre. Igaz, Phoebe sem számított egy alabamai születésű hajdani futball-legendára. A Chicago Stars edzője, az NFL egykori legendás irányítója, Dan Calebow viszont arra nincs felkészülve, hogy ezentúl olyan valaki ül majd a klubtulajdonosi bársonyszéken, aki Marilyn Monroe-hasonmásversenyt nyerhetne… 
És a férfi nincs felkészülve azokra az érzelmekre sem, amelyeket ez a szőke bombázó felkorbácsol benne.
Dan a saját érzelmeivel is megküzd, miközben odakünn a gyepen a Stars játékosai az ellenféllel viaskodnak a győzelem reményében.
Dan és Phoebe szerelme már-már beérni látszik, ám a férfi legelső csókja olyan fogadtatásban részesül, mint a Michigan-tó felől fújó januári szél.
Susan Elizabeth Phillips olyan bombasikerrel kecsegtető könyvet írt, amely egyszerre kirobbanóan humoros, andalítóan szexis és krimiszerűen izgalmas.

Victoria, 2009
Eredeti mű: Susan Elizabeth Phillips – It Had To Be You, 1994

    2.      Se veled, se nélküled


Gracie harmincéves és még szűz. A szülei annak idején egy aggok otthonát vezettek, s a lányt éjjel-nappal idős emberek vették körül. Édesanyja pedig gyakorta mondogatta neki, hogy női ágon hozzájuk hasonlóan valamennyi felmenőjük jelentéktelen külsejű volt. Apja halála után az édesanyja túlad az öregotthonon, és lányával Floridába költözik, ahol Gracie-nek életében először a saját lábára kell állnia. Úgy véli, egy filmstúdiónál szerzett produkciós asszisztensi állásával unalmas hétköznapjaiból jegyet váltott a kalandok csillogó világába. Ám azonnal minden a feje tetejére áll, amikor első megbízatásaként a stúdió legújabb filmjének leendő sztárját, a futballikon Bobby Tomot kell rávennie arra, hogy időben jelenjen meg a forgatáson és teljesítse a szerződését.

Victoria, 2009
Eredeti mű: Susan Elizabeth Phillips – Heaven, Texas, 1995

3.      Apafogó


Dr. Jane Darlington, a zseniális fizikaprofesszor a 34. születésnapján rádöbben, hogy valami hiányzik az életéből: egy gyerek. Bár kétségbeesetten vágyik rá, férjet nem akar. Megtalálni a megfelelő apát azonban nem is olyan könnyű. Jane csodabogárnak érezte magát gyerekkorában átlagon felüli intelligenciája miatt, s elhatározta, hogy gyermekét meg fogja kímélni ettől a szenvedéstől. Vagyis egy nagyon különleges férfit kell választania nemzőapának. Valakit, aki nagyon… nos… buta.

Victoria, 2008
Eredeti mű: Susan Elizabeth Phillips – Nobody’s Baby But Mine, 1997

 
  4. Álom, édes álom


Rachel Stone mellől végképp elszegődött a szerencse. Pénze nincs. Otthona és állása sincs. Van viszont egy ötéves fia, akiről gondoskodnia kell és egy fekete füstöt okádó kocsija. A járgány éppen az előtt az autósmozi előtt köhögi ki a lelkét, amelyet Gabe Bonner, a szívtelen férfi renovál, akiből kiveszett az élni akarás. (Mindenki által) imádott feleségét és tökéletes fiát elvesztette egy autóbalesetben, feladta sikeres állatorvosi hivatását, s önmaga árnyékaként tér vissza szülővárosába. Semmire sem vágyik jobban, minthogy mindenki békén hagyja, különösen a gyönyörű, önérzetes, számkivetett, tehetséges bajkeverő. Menekül Rachel elől, aki iránt legnagyobb megdöbbenésére szinte azonnal fellobban benne a szexuális vonzalom, amelyről azt hitte, meghalt a feleségével együtt. Még inkább menekül Rachel fia elől, aki túl sok fájdalmas emléket ébreszt benne. Talán az oroszlánszívű Rachelt az ég küldte, hogy megmentsen egy zord, makacs férfit. Egyikük sem akar kapcsolatot, de a szerelemnek és a vonzalomnak, amelyet egymás iránt éreznek, nem tudnak ellenállni. Két kedves szerelmes indul el a szív mulatságos, megható útján oda, ahol az álmok valóra válnak.

Victoria, 2008
Eredeti mű: Susan Elizabeth Phillips – Dream a Little Dream, 1998

5.      Törékeny szív


Molly Sommerville tudja, hogy bajkeverő hírében áll. Igaz, hogy eladományozta tizenötmilliós örökségét, de hát, Istenem, senki sem tökéletes. Mégis életét majdhogynem tökéletesnek mondhatja: Daphne Nyusziról szóló gyerekkönyve nagy sikernek örvend, imádja szűk padlásszobáját, francia uszkárját, és örömét leli munkájában, a Fülemülék Erdejében élő képzeletbeli állatok megalkotásában.
Még testvérét Phoebe-t is szereti, bár nem volt könnyű az árnyékában felnőni. Phoebe szép, boldog házasságban él, és Amerika legsikeresebb futballcsapatának tulajdonosa.
Igen, Molly majdnem mindennel elégedett… egy kivétellel: emberemlékezet óta szerelmes a Chicago Stars kiállhatatlan, ellenállhatatlan hátvédjébe, Kevin Tuckerbe, aki Molly nevét sem tudja megjegyezni.
Egy este Molly, szokásához híven ismét bajba kerül, vagy inkább a baj kerül az útjába, Kevin személyében. Ettől kezdve minden a feje tetejére áll: Molly szívét összetörik és, amikor úgy érzi, hogy a dolgok már rosszabbra nem fordulhatnak, Kevin ismét helyet követel magának Molly életében. Bárcsak lenne egy felszínes, léha fazon ez a túlfizetett, Ferrarival furikázó, uszkárgyűlölő fenegyerek… akkor nyugodtan élhetné tovább majdnem tökéletes életét.
De Kevin rejtett lelki kifinomultsága és határozottsága kizökkenti Mollyt megszokott életéből és egy felejthetetlen nyár ígéretével Wind Lake-be röpíti. Vajon megtanulják-e az élet legfontosabb leckéjét, még mielőtt véget ér a nyár?
A szerelmes szív törékeny, sebezhető, pokolian tud fájni, de – szerencsés esetben – a legkülönösebb és legváratlanabb módon meg tud gyógyulni.

JLX, 2003
Eredeti mű: Susan Elizabeth Pillips – This Heart od Mine, 2001

     6.      Várom a párom


Annabelle belefáradt abba, hogy ő legyen a család fekete báránya. Az eljegyzése felbomlott, a munkája fölösleges. Még a haja is leginkább egy szénakazalhoz hasonlít! De most minden meg fog változni, mivel átvette néhai nagyanyja társkereső vállalkozását. Csak annyi a dolga, hogy megnyerje ügyfelének Chicago legszexisebb agglegényét, s akkor ő lesz a város legkapósabb házasságközvetítője. Semmi és senki nem fog az útjába állni – sem a kocsija alatt részegen heverő hajléktalan, sem a saját családja, de legkevésbé egy vakvágányra futott szerelem utózöngéi…
Heath Champion az ő dollárzöld szemével és számítóan csepegtetett vonzerejével a város legjobb sportmenedzsere. Vagyonos, munkamániás és jóképű. De akkor minek neki egy házasságközvetítő, különösen egy olyan vörös hajú kétbalkezes, mint Annabelle Granger? Szó, mi szó, szórakoztató és van benne valami báj. De Heath azt keresi, aki sikereire felteszi a koronát – a tökéletes feleséget. S egy különleges házassághoz különleges házasságközvetítő kell, nem igaz?
A nádszáltermetű és gazdag Portia Powers arra tette fel az életét, hogy mindenki számára megtalálja a megfelelő társat, s ez csupán saját magának nem sikerül. Mit számít, hogy több ellensége van, mint barátja, és egy hajszál választja el az idegösszeomlástól, ha az övé Chicago legmenőbb társkereső cége? Sem egy olyan feltörekvő amatőr, mint Annabelle Granger, sem Bodie, Heath Champion ijesztő külsejű testőre nem akadályozhatja meg abban, hogy megszerezze, amit akar…
Amikor Annabelle azt ígéri, hogy bármire képes lenne a sztárügyfele boldogságáért, tényleg úgy érti, hogy bármire? Ha Annabelle nem vigyáz, szemtől szembe találja magát a város legkeményebb tárgyalópartnerével – a férfival, aki egyre gyakrabban kérdezgeti önmagától: pontosan milyen tökéletesnek kell lennie a tökéletesnek?

Victoria, 2008
Eredeti mű: Susan Elizabeth Phillips – Match Me If You Can, 2005

7.      Született csábító


A Chicago Stars hátvédje, Dean Robillard a legszerencsésebb fickó a világon: szupersztár sportoló, a liga büszkesége és szép, mint egy görög isten. De ő is kerülhet rossz hangulatba. Dean kocsiba vágja magát, hogy megnézze végre vidéki házát. Amikor letér a sztrádáról egy gyér forgalmú főútra, megpillant valakit…
Blue Bailey festőművész, aki nem tud sokáig megülni egy helyben. Fuvarra van szüksége, Amerika leghíresebb futballsztárjának pedig nagyon lenyűgöző a sportkocsija. Most már csak annyit kell tennie, hogy folyamatosan szórakoztassa a férfit, és eltitkolja előle kétségbeejtő helyzetét: nincs egy vasa sem, sehol nem várja senki.
Dean és Blue hihetetlenül vonzódnak egymáshoz. Életükbe és egymás iránti leküzdhetetlen vonzalmukba belekeveredik egy ötvenes rocksztár, egy házvezetőnő és egy tizenegy éves kislány; a gyerek kétségbeesetten vágyik családra. A vadóc művésznő és a vonzó futballsztár a nyár folyamán kockázatos játékot játszik, harcolnak önmagukkal és egymással. Megismerik egymás gyenge pontjait, és megtanulják szeretni egymást. A testi szerelem korábban jön, mint a lelkek egymásra találása…
A Született csábító mindenkinek szól, aki hisz az igaz szerelem csodájában. Susan Elizabeth Phillips elragadó meséje mindenkit elvezet az igazihoz.

Victoria, 2007
Eredeti mű: Susan Elizabeth Phillips – Natural Born Charmer, 2007



 A sorozat nyolcadik részének angol nyelvű megjelenése 2016 augusztus végére várható First Star I See Tonight címmel

2016. április 22., péntek

Ma van a Föld napja

... ültettél valamit?


2016. április 21., csütörtök

April Scott-Monday - Kényszeress

"A szerző ajánlata 1 adag szórakozáshoz (kizárólag felnőttek számára):

Előétel: 
Ropogós erotika 
Frissen facsart humor 
Forró szerelem (nem felmelegítve)

Főfogás: 
Némi utazás 
Hatalmas szenvedély 
Hosszúra nyújtott vágyakozás 
Nagyadag csalódás, könnycseppekkel dinsztelve 
Késhegynyi krimi

Desszert: 
Csipetnyi teljes kiőrlésű ármány 
Jókora meglepetés

Felhasznált fűszerek: 
Perverzió 
Trágárság
Szervírozva 415 oldalon.

Tálalási javaslat: 
A fogásokat alapos kézmosás után helyezzük tűzzománc tálkákba, majd lehetőleg egy Tiffany lámpa fényénél falatozzuk el.
Fogyasztható a nap bármely szakában, tetszőleges mennyiségben, nemtől függetlenül."

Kalliopé, 2016

Az ajánlott menű nem ízlésem szerinti – bár a fülszöveg nagyon kreatív. Nem azért mert folyik szinte minden oldalon a szex, hisz a borítón is írja, hogy erotikus könyv. Azért sem, mert úgy gondolom, ez ismét egy angolszász néven író magyar műve (skót áprilisi hétfőn jutott eszébe a téma?), mindenki olyan neven ír amilyenen akar.
Olyan, mintha több személy írta volna és nem igazán hangolódnak össze a stílusok. Néha kirobbanó a humor és megmosolyogtatnak a beköpések, máskor folyik a szex… hol vulgárisabban, hol szemérmesebben leírva (néha csak azért, mert ezt a párt még nem olvastuk szexelni), és ismét máshol elveszünk olyan technikai részletekben ami senkit nem érdekel, amikor lazításként olvas egy könyvet. Például hogyan kell burkolólapot feltenni a fürdő falára, vagy ennyi lábszor annyi láb az hány yard és mennyi burkolókő és melyik repülőjárat percre pontosan hánykor indul honnan hová, hányszor és hol kell átszállni a célig... és még van belőle bőviben. Beszélhetünk a technikai részletek és precizitás kényszerességéről is? Mert ugye a főhősnő betegesen fél mindentől, amihez más is hozzáért, nehogy már valami kis baci megmozgassa az immunrendszerét és rendesen hozza is a klasszikus formáját az OCD-nek…
Erről jut eszembe: hány éves a főhősnő? Mert ha összeadom a 38 férfit akivel viszonya volt, a tényt, hogy 19 évesen vesztette el a szüzességét egy olyan pasival, akivel évekig tartó szexuális viszonya volt, ehhez még hozzájön a vőlegény (5 év?? 7 év??) valamint a szakítás utáni évek, amikoris a művészi karrierjét építgette, akkor az eredményre még gondolni sem merek, annak ellenére hogy ez utolsó pasiig mindenkit folyamatosan csalt.
A vége nyitott (vagy függővéges, ki hogyan szereti mondani)… tehát folytatása tervbe van véve. De hát ízlések és pofonok... 

Isten óvja a könyvkölcsönzőt!!! (A God Save the Queen után szabadon)



2016. április 20., szerda

Sophie Jackson - Egy font hús

Egy font hús 1.


Wes Carter vérbeli nehézfiú. Az Arthur Kill Büntetés-Végrehajtási Intézet fegyenceként három éve ül kokainbirtoklásért. Tartozott valakinek, és a tartozása fejében vállalta a büntetést. Látszólag kemény, mint a beton, és hideg, mint a vas, ami elválasztja a külvilágtól. Gyönyörű, veszélyes, titokzatos és okos. Carter 16 éve (pontosabban 5844 napja) vár arra a lányra, akit a sors hozzá vezetett, és akinek a haja illatos, mint a barack. Csak ő mentheti meg a pokoltól… 
Kat Lane még csak kilencéves volt, amikor egy banda agyonverte az apját egy esős éjszakán Bronxban. A védtelen kislányt egy nála nem sokkal idősebb srác mentette ki. Kat sosem tudta meg, ki volt az a kapucnis idegen, akinek a karjaiban átvészelte a szörnyű éjszakát. 
Kat magánórákat ad Wesnek, de a múlt mély sebei nem tűnnek el nyomtalanul, és az állatias szenvedély sem gyógyíthatja be őket… hacsak a szerelem nem segít.
Sophie Jackson trilógiája – a tiltott szerelem édességéről és veszélyéről – az interneten lett szenzációs siker. Jodi Ellen Malpas, Jamie McGuire, Katy Evans és Samantha Young rajongóinak kötelező.

Ő volt minden, amire szüksége lehetett. 
Titok, harc és szenvedély. 
16 évig várt rá. 
Ő az, Barack.

Libri, 2016
Erdeti mű: Sophie Jackson – A Pound of Flesh, 2015

Már a magyar nyelvű megjelenés előtt azt beszélték, nagy durranás lesz. Megjelenés után jött róla hideg és meleg egyaránt, annak függvényében, hogy épp kivel beszéltél róla. Tudod, azok a bizonyos ízlések és pofonok, amit állandóan emlegetek…
Óriási durranás nem volt, de nekem bejött, annak ellenére, hogy néhol kissé vontatott és úgy körülbelül egyharmadát az ismétlődő lelkizéseknek kihagytam volna.
Nincs benne dögös, lelki sérült milliomos és zseniális szegény lány, hanem van rosszfiú (nem ragozom, kicsoda micsoda és mik derülnek ki róla, mert akkor minek elolvasni a könyvet?) és van benne lelkileg sérült gazdag lány – tehát alapállásban felcserélődtek a szerepek. És természetesen ott a sok-sok olyan dolog, motívum, amit már ismerünk más könyvekből is, de itt mintha nem lenne annyira bántóan sablonos: szemét rokonok, tündéri nagymama, sznob, hisztériás anya, aki képtelen a múltat elengedni és elfogadni, hogy a lánya felnőtt. Az a nő aki 16 évig nem tudja magát túltenni első férje halálán, az cseréljen pszichiátert – de hát ez is csak porhintés, mert évek óta kapcsolatban él az elhalálozott férj legjobb barátjával és akkor rángatja elő a múlt eseményeit amikor az érdekei úgy kívánják. Természetesen a történethez tartozik a világ legszemetebb “legjobb barátnő”-je is, aki semmilyen könyvből nem hiányozhat.
Egy bizonyos pontig kiszámítható a történet, de ne számíts egy habos-babos szerelmi mesére, mert nem az. Ez valami más, de nem tudnám neked elmondani, hogy micsoda is.
Magától értetődően ez is trilógia - egyelőre. A trilógia, mint tudjuk, újabban egy nagyon tág fogalom lett és több mint három kötetből is állhat - a piac igénye szerint. El nem tudom képzelni mi jöhet még, ha nem az, hogy valamelyik szemét rokon “visszaüt”. Az angol ismertetők szerint a második rész Kat és Wes közös életéről szól majd, az összeszokásról, a harmadik pedig Wes legjobb barátja, a drogfüggő Max története lesz. 

2 órával később: PONTOSÍTÁS

Írt egyik ismerősőm - akinek ez úton is köszönöm szépen -, hogy nézzem meg a Goodreads-en a sorozathoz kapcsolódó infót, mert a részek kicsit másképp vannak mint ahogy a  Molyon írja. Tehát, jól éreztem, több részes... és a következő rész ami megjelenik az az An ounce of hope, ami Max története

A trilógia további részei egyelőre angol nyelven, bár azt beszélik, hogy a második részre nem kell már olyan sokat várni és a fordító, Lukács Andrea (aki az első résszel is remek munkát végzett) már gőzerővel dolgozik rajta - na ugye, hogy nem szívom állandóan a fordítók vérét?

1,5. Love and Always - novella 

2. An Ounce of Hope



2,5. Fate and Forever - novella

3. A Measure of Love

2016. április 18., hétfő

Tara Sue Me - Az alávetett

Alávetett sorozat 1


Abby King a titkos fantáziájának él.
New York a West Industries jóképű és briliáns igazgatójaként ismeri Nathaniel Westet, de Abby többet is tud róla: a férfi egy gyakorlott, szexi domináns, aki új alávetettet keres magának. Abby, aki szeretné egyszerű könyvtárosi életét feldobni, és belevetni magát a gyönyörök világát, felajánlja magát Nathanielnek, hogy teljesítse be legtitkosabb vágyait. 
A Mesterrel töltött egyetlen hétvége után Abby már tudja, hogy még többet akar, és ezért hajlandó alávetni magát Nathaniel feltételeinek. De a gyönyör ellenére, amit a vállalkozó szellemű Abby kap, a szabályok mögé rejtőző Nathaniel mindvégig hideg és távolságtartó marad. 
Ahogy Abby egyre mélyebben bonyolódik bele a hatalom és szenvedély szívfájdító világába, attól fél, hogy Nathaniel szíve sohasem lesz elérhető számára – a sajátját pedig aligha tudja megmenteni…

Művelt Nép, 2016
Eredeti mű: Tara Sue Me – The Submissive

Ettől a könyvtől azt mondod majd: Minek az ötven micsodája? (Southers Fiction Review) – ezzel az idézetel kezdeném, előszeretettel használja a kiadó és még vagy 50 blogger. Nos, szó sincs róla, sokkal nagyobb a füst mint a láng.
Nem ájultam el tőle, itt-ott visszaköszönt néhány más, hasonló könyvből “kölcsönvett” motívum, akár Az ötven árnyalat trilógiából is – mellesleg megjegyzem, hogy ez a "jobb mint… " című reklám csúnya dolog.
Fogalma nincs miről ír… semmivel sincs több információja a domináns-szubmisszív kapcsolatról és viselkedésmódról, mint E. L. Jamesnek, tehát hagyjuk a mellveregető fényezést. Olyan, hogy hétvégi domináns nincs... vagy domináns, vagy hétvégi szerepjátékos. Ráadásul, egy ígéretes történetet a végén elbaltáz egy nyálas, béna magyarázkodással a pasi részéről, aminek, szerintem, semmi keresnivalója nem volt ebben a történetben. Lesznek majd olyanok, akik pont ettől a romantikusnak tűnő magyarázattól lesznek oda… nekem az olyan felesleges volt, mint döglött lovon a patkó.
...és ismét a lelkileg sérült dögös milliomos valamint a szegény lány esete… úgy néz ki, nagyon nagy ez a csont, még mindig lehet rágni. Ez egy akkora koppintás: Nathaniel (nem Nate, szó sincs becenévről!!! - ahogy Christian Grey sem Chris, soha) árva, látta szüleit meghalni autóbalesetben. Nem örökbe fogadják, hanem a nagynéni neveli fel... de ott van a "szürkénél" a motívum. A hölgy pedig Abigail, Abby, mindenki szólítsa Abbynek, könyvtárban dolgozik mert angol irodalmat végzett - ez mihez hasonlít? Csak Ana-hoz? Rendben Ana nem könyvtárban dolgozik, hanem kiadóban. De a többi? Nathaniel csodálatosan zongorázik - ki jut eszetekbe erről?... és csak úgy dobálózik a lírai idézetekkel - rendben, Lauren Rowe A Klub című könyvében a dögös milliomos Plátonból idéz... Nathaniel pont annyira aggódó és törődő mint az Ez a férfi trilógia Jesse Ward-ja, mikor Abby-nak balesete van.
A fordítástól sem ájultam el. Nathaniel-nek többször is vastag haja volt. Bezony, ahogy mondom – meg is néztem volna azt a vastag hajat, ami azt illeti. Ami angolul “thick hair” annak a magyar megfelelője dús haj. Vagy az első fejezet utolsó mondata a könyvben: "– Minden meg van bocsátva!" Az angol eredeti “You are excused”, ami udvarias felszólítás a távozásra és én “Elmehetsz”-nek fordítottam volna. De hát én nem vagyok fordító, csak tudok angolul. Miért spórolnak a kiadók a lektorok fizetésén?? A lektor észrevette volna, hogy ez az utolsó sor úgy kilóg onnan mint egy farok....
Ami kiverte a biztosítékot, az a Moly címkéje volt “szexuális perverzió”. Ha nem tudod mi az, akkor olvass utána, guglizd be, de ne írd le. Egyrészt semmi ilyesmiről szó nincs a könyvben, másrészt a domináns-alávetett viselkedésforma nem kizárólag a szexualitásra vonatkozik, hanem személyiséghez kapcsolódik, nincs számontartva mint szexuális deviancia sem és nem azonos a szado-mazochizmussal, sem a kötözéssel. A "szexuális perverzió" kifejezés pedig nem használatos évek óta.
Az “egynek elmegy” kategóriába soroltam. Jön majd a folytatása, A domináns, ugyanaz még egyszer, csak most a fickó szemszögéből elmesélve. Sőt egy harmadik rész is van, az a közös életükről szól majd és felváltva mesélik el – egy ismerősöm már olvasta mindhármat, tőle hallottam.
Tudod, ízlések és pofonok...

Második része, A domináns, június elején várható magyar nyelven









3. The Training, mikor lesz magyarul, arról még nem szól a fáma.

2016. április 16., szombat

Jamie McGuire - Véletlen szerelem

Véletlen sorozat 1


Jamie McGuire egy letehetetlen YA regénnyel tér vissza, melynek főszereplője Erin Easter, a három végzős Erin nevű kishölgy egyike, akik a vidéki Blackwell Középiskolába járnak, és nem csupán nevükön, de születésnapjukon is osztoznak. Eastert felelőtlen, egyedülálló édesanyja nevelte fel, és plátói szerelmet táplál Weston Gates iránt. A két másik Erin, Erin „Alder" Alderman és Erin „Sonny" Masterson a közösség kedvencei: a város két leggazdagabb családjának sarjai, legjobb barátnők, szurkolólányok, és minden megvan nekik, ami Erinnek nincs. Ezt mások is tudják, és nem hagyják feledésbe merülni. Alder is már a nyolcadik osztály óta kinézte magának Westont, Easter szívének vágyát.
Weston egy közkedvelt sztáratléta, két kiemelkedő ügyvéd gyermeke. Nap mint nap küzd az elvárásokkal, amiknek meg kell felelnie, ha fel akar érni családja nevéhez, titokban pedig együtt érez Easterrel, hiszen ő is úgy érzi, máshova tartozik; egy másik életben. Ahogyan elkezd kiszökni esténként, hogy Easterrel lehessen, úgy nő meg bátorsága, ellenáll az elvárásoknak és beismeri érzéseit… Ezt mind a saját, mind Easter jövőjéért teszi.

Maxim, 2015
Eredeti mű: Jamie McGuire – Happenestence, 2014


Megjelenés után olvastam – túlzás, mert egy ideig olvastam, aztán lapozás jött – és annyira nem hagyott bennem nyomot, hogy tegnap ismét a kezembe vettem, azzal a felkiáltással, hogy ni, ezt kihagytam. Le is tettem azon perc, amikor bekattant miről szól.
Ez egy ifjúsági könyv, nagyon ifjúsági amerikai irodalom. A végzősők mizériája, ahogy a menő pompon-lányok kipecéznek maguknak egy áldozatot és a elérik azt is, hogy az illető megbánja, hogy megszületett. Tizenkettő egy tucat, folyik az ilyen témájú könyv és hollywoodi film mindenhol. Ne képzeld, hogy ez a jelenség csak Amerikára jellemző, pontosan ugyanúgy szemétkednek egymással a tinik mindenhol a világon, nincs értelme tagadni.
Rövid kis történet, olyan, amit mások “feles” részként jeleznek. Van egy olyan érzésem, hogy megírhatta volna egyben az egészet és nem kellett volna trológiát csinálni belőle, de hát akkor, hol a bevétel?
Maga a téma nem lenne rossz, hisz három azonos keresztnevű lány születik ugyanazon a szülészeten, ugyanazon a napon – mekkora ennek a valószínűsége, ha nem egy milliós nagyságú városról beszélünk? Kettőt közülük összecserélnek, az egyik összecserélt gyerek élve marad, a másik kettő meghal egy balesetben kevéssel tizennyolcadik születésnapjuk után… hogy ki az élve maradt Erin nem mondom meg, olvasd el a történetet, ha tudni akarod.
Van két további része angolul. Hogy meg fog-e jelenni magyarul is, nem tudom, nem is érdekel. Nem áll szándékomban elolvasni, mert nekem ebből bőven elég volt.





Így hívják őket: Happenestence 2 és 3